Spor

Fabio Capello’nun maaşında kriz çıktı!

Fabio Capello’nun maaşında kriz çıktı!

Rusya’da son zamanlarda yaşanan ekonomik sıkıntılardan sonra, rublenin değer kaybı, Rus milli takımı teknik direktörü Fabio Capello’nun Euro bazında olan maaşının ödenmesinde sıkıntılar yaşatıyor…

Rusya Futbol Federasyonu’ndan gelen açıklamalar sonrasında Fabio Capello’nun maaşının ödenmesinde güçlük çekildiği belirtildi.

Rusya Futbol Federasyonu’ndan Sergey Stepaşin Rus futbolseverler adına gündem belirleyecek açıklamalarda bulundu. Millî takımlarının başında bulunan Fabio Capello’nun maaşını ödeyemeyeceklerini belirten Stepaşin, ‘’Ne yazık ki kendisinin parasını ödeyecek gücümüz yok’’ açıklamasını yaptı. Stepaşin sözlerine şöyle devam etti : ‘’Rublenin Euro karşısında neredeyse %30 değer kaybı söz konusuyken, Capello’nun parasının ödenmesi imkânsız… Aynı zamanda Capello bu kadar yüksek bir maaş yerine performansa göre maaş almalı’’

Dünyanın en çok kazanan milli takım teknik direktörü

Fabio Capello 8 Milyon Euro’luk maaşıyla dünyanın en çok kazanan milli takım teknik direktörü olarak birinci sırada.

Fabio Capello’nun yardımcılarından maça çıkmama kararı

Yaklaşık 5 aydır maaşlarını alamayan Fabio Capello’nun yardımcıları Avusturya ile oynayacakları maç için Viyana’ya gitmediler.

Capello’nun açıklamalarında ise ‘’Daha fazla bu durum devam edemez, ne yazık ki parasız çalışamam’’ açıklamaları gündeme düştü.

İtalyan teknik adamın karnesi bakıldığındaysa, Liechtenstein’i 4-0 yendikten sonra, Moldova ve İsveç ile berabere kalarak gruplarda 5 puanla Rusya’yı mücadele ettiriyor.

Spor Radyosu

11 Kasım 2014

Yorum Yapılmamış

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir