Spor

Luca di Montezemolo Formula 1 gündemini İtalyan kanalı RAI’ye değerlendirdi

Luca di Montezemolo Formula 1 gündemini İtalyan kanalı RAI’ye değerlendirdi

Luca di Montezemolo İtalyan RAI kanalına,Formula 1 gündemini değerlendirdi.

Alonso, her ne kadar henüz kararını vermediğini söylese de İspanyol sürücünün, 2015’te uzun yıllardır çalıştığı Mercedes’i bırakıp araçlarında Honda’nın motorlarını kullanacak McLaren’a veya Formula 1’e bir sene ara verip 2016’da Mercedes takımına gitmesi ihtimalleri üzerinde duruluyor.

Luca di Montezemolo, Fernando Alonso’nun gelecek sezon takımdan ayrılacağının sinyallerini doğruladı.

Luca di Montezemolo 1991 yılında Ferrari’nin başına getirilmiş ve 2014 Eylül’de ayrılmıştı. Basına açıklamalar yapan Luca di Montezemolo:

‘’Öncelikle söylemem gerekirse Sebastian Vettel Renault’tan ayrılacak. Bununla beraber Fernando Alonso ’da gelecek sezon Ferrari’yi bırakıyor’’ dedi.
Devam eden Montezemolo : ‘’Alonso 5 yıldır Ferrari’de, fakat 2005 2006 sezonlarında Renault ile yakaladığı şampiyonluk başarılarına ulaşamadı, bu da doğal olarak pilotun motivasyonunu etkiliyor, artık yeni bir heyecan aramak istiyor’’ dedi.

Ferrari’nin son yıllarda şampiyon olamadığı eleştirilerini de yanıtlayan Montezemolo, Son yıllara bakarsanız şampiyon olamıyoruz evet, fakat son 15 yılda en fazla şampiyonluğu biz yaşadık. Bununla da kalmadık 2 şampiyonlukta son yarışta kaybedildi, olayın bu boyunu ele aldığımızda 15 yılın 8’inde sonuna kadar gitmişiz‘’ diyerek sözlerini noktaladı.

Spor Radyosu

11 Kasım 2014

Yorum Yapılmamış

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir